Dizel Partikül Filtresi nasıl Temizlenir ? Dpf Temizleme Yolları ?

Dizel partikül filtresi temizliği, aracın kullanım şartlarına ve sürüş tarzına göre değişebilir. Ancak genellikle temizliği için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir:

  1. Sürekli hızlı sürüş: Dizel partikül filtresi için yeterli sıcaklık ve oksijen seviyesi gerekir. Bu nedenle, aracı uzun süre hızlı gitmeye veya yüksek hızlarda kullanmaya çalışın.
  2. Regenerasyon işlemi : Aracın motor kontrol ünitesi tarafından otomatik olarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem filtrede birikmiş olan külü yanarak arındırır.
  3. Profesyonel temizlik: Aracınızı periyodik olarak bir mekanik tarafından kontrol ettirin ve gerektiğinde dizel partikül filtresini temizletin.
  4. Çıkarılıp yıkanması : Dizel partikül filtresi çıkarılıp yıkanarak temizlenebilir. Bu işlem sadece profesyonel mekanikler tarafından yapılması önerilir.

Bu yöntemlerden herhangi birisini kullanarak dizel partikül filtrenizi temizleyebilirsiniz ancak unutmayın ki dizel partikül filtreler ömürleri süresince işlevini kaybeder değiştirilmeleri gerekebilir

Katalitik konvektör nasıl temizlenir ? Katalizör nasıl temizlenir ?
Katalizörün Tıkalı olduğu nasıl anlaşılır? Katalitik konvektör arızalı olup olmadığını nasıl anlarız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigation

My Cart

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

Kişisel verileriniz, bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve aşağıda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.
privacy policy.

Already got an account?

Quickview

Close

Categories

You were not leaving your cart just like that, right?

Enter your details below to save your shopping cart for later. And, who knows, maybe we will even send you a sweet discount code :)