Dpf tıklalı olup olmadığını nasıl anlarız? Dizel Partikül filtresinin arızalı olduğunu nasıl tespit ederiz?

Dizel partikül filtresi tıkalı olduğunda, aracınızda belirli belirtiler gözlemlenebilir:

  1. Check engine ışığı yanar: Dizel partikül filtresi tıkalı olduğunda, aracınızda check engine ışığı yanabilir. Bu, aracınızın emisyon sistemi ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir.
  2. Yavaşlamış performans: Tıkalı bir dizel partikül filtresi, aracın motorunun daha az verimli çalışmasına ve yavaşlamış bir hıza sahip olmasına neden olabilir.
  3. Yüksek yakıt tüketimi: Dizel partikül filtresi tıkalı olduğunda, aracın yakıt tüketimi artabilir.
  4. Regenerasyon işlemi : Aracın motor kontrol ünitesi tarafından otomatik olarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem filtrede birikmiş olan külü yanarak arındırır. Ancak tıkalı bir filtre için regenerasyon işlemi yeterli olmayabilir.
  5. Arızalı sensörler : Egzoz sistemi sensörleri arızalı olabilir ve bu arızalar dizel partikül filtresi tıkanıklığının belirtileri olabilir.

Bu belirtilerin herhangi birini gözlemlediyseniz, aracınızı bir egzoz burada yetkili servis tarafından kontrol ettirmeniz önerilir. Ancak unutmayın ki aracınızın sadece bir belirti göstermesi dizel partikül filtresinin tıkanıklığının gerçekte var olup olmadığını doğrulamak için yeterli değildir. Bu nedenle, aracınızın bir egzoz burada yetkili servis tarafından kontrol edilmesi önerilir.

Katalizörün Tıkalı olduğu nasıl anlaşılır? Katalitik konvektör arızalı olup olmadığını nasıl anlarız?
Aşağıdakilerden hangisi araçlarda egzoz gaz emisyonlarını azaltmak için kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigation

My Cart

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

Kişisel verileriniz, bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve aşağıda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.
privacy policy.

Already got an account?

Quickview

Close

Categories

You were not leaving your cart just like that, right?

Enter your details below to save your shopping cart for later. And, who knows, maybe we will even send you a sweet discount code :)