Emisyon Kontrol Sistemleri Nelerdir?

Emisyon kontrol sistemleri, atmosfere salınan zararlı emisyonları azaltmak için kullanılan araçlar ve teknolojilerdir. Bunlar arasında:

  1. Katalitik konvertörler: Bu sistemler, zararlı emisyonları azaltmak için katalitik bir madde kullanır. Bu madde, zararlı gazları daha az zararlı hale dönüştürür.
  2. Filtreler: Bu sistemler, partiküler emisyonları, örneğin toz ve kül gibi, filtreler aracılığıyla atmosfere salınmadan önce yakalar.
  3. EGR (Exhaust Gas Recirculation) sistemleri: Bu sistemler, motorun atık gazlarının bir kısmını tekrar motora geri döndürür ve böylece zararlı emisyonları azaltır.
  4. SCR (Selective Catalytic Reduction): Bu sistemler, hava kirliliği oluşturan azot oksitlerini (NOx) azaltmak için kullanılan bir teknolojidir.
  5. LNT (Lean NOx Trap): Bu sistemler, azot oksitlerini (NOx) yakalamak için kullanılan bir teknolojidir.
  6. Lean burn engine : Bu sistemler, motorların yakıt verimliliğini artırmak için kullanılan bir teknolojidir.

Emisyon kontrol sistemleri, ülke veya bölgeye göre farklılık gösterebilir ve yasalar tarafından zorunlu hale getirilmiş olabilir

Emisyon nedir ?
EGR Nedir ? Egr yakıta etkisi varmı? Egr’nin açılımı nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigation

My Cart

Close
Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

Kişisel verileriniz, bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve aşağıda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.
privacy policy.

Already got an account?

Quickview

Close

Categories

You were not leaving your cart just like that, right?

Enter your details below to save your shopping cart for later. And, who knows, maybe we will even send you a sweet discount code :)